Akce 2002
leden - únor - březen - duben - květen - červen - červenec - srpen - září - říjen - listopad - prosinec
Celoročně - exkurze a soutěže pro MŠ a ZŠ – možnost denně v dopoledních hodinách. Zábavnou formou se děti dozvídají přiměřeně svému věku o knihách, počítači a knihovně. Nabídky zaslány do všech škol.

- 1. pololetí Přiveď kamaráda - každý nový čtenář i ten ,kdo ho přivedl obdrží drobný dárek Osvědčilo se přibylo 25 nových čtenářů touto formou.V dalším roce bude probíhat celý rok a bude se soutěžit o to, kdo přivede nejvíc kamarádů
- 1. čtvrtletí Internet za polovinu – ve vyhrazených hodinách (každá středa od 12-13 h) přístup na Internet za polovinu tj.za 0,5 Kč. Využilo 40 dětských čtenářů.
- Sleva 10,- Kč na registrační poplatek pro sourozence pokud se zaregistrují najednou.Tzn. každý zaplatí na rok 20,- Kč.
- Přednáška Nošení dětí v šátku 15.2. v 10hod a v 15.30. pod vedením PhDr.Jany Haslingerové. Teorie a praktické ukázky.
- Výstava knih 15.2. téma : Péče o dítě
- Soutěž pro děti do 15let ve dvou kategoriích Znalosti o Internetu. Při každé návštěvě lze vyplnit test. Testy v mnoha variantách a stupních obtížnosti. Do soutěže byl zařazen ten nejzdařilejší. Zúčastnilo se 120 dětí. Vzhledem k těsným výsledkům bylo celkem uděleno: 7x 1.cena,13x 2.cena,13x 3.cena,10x 4.cena a 8x 5.cena. Cenami byly knihy a poukazy na vstup na Internet zdarma. Zopakování akce i v roce 2003.
- individuální asistence při práci s PC a Internetem. Úvodní zaškolení 20 min. zdarma.Vždy v pondělí od 10-19 hod. a v úterý od 8-12 h. Nabídku využilo 21 čtenářů.
- Přednáška 27.3. Jak pracovat s Internetem při hledání zaměstnání pod vedením vedoucí personální agentury Hofírek consulting a.s.ing. Andrey Kříženecké.
- Výstava knih o Tibetu 10.3. na Staré radnici v rámci akce Den pro Tibet pořádané DK Ostrov
- Výstava knih celý měsíc v rámci Měsíce Internet.
- Vymaluj obrázek s velikonoční tematikou. Zúčastnilo se 47 dětí. Odměněno bylo 10 vylosovaných obrázků .Výstava všech obrázků 27.3. –5.4.

- beseda Jak vznikala kniha Dějiny města Ostrova 17.4. Účast 4 autorů této knihy. Zúčastnilo se 40 obyvatel města Ostrova.
- zahájena soutěž pro MŠ a ŠD LEPORELO. Kolektivy pod vedením pedagoga vyrobí leporelo s libovolným námětem.Vyhodnocení 26.6.
- vyhlášena literární soutěž Hledáme příběhy z našeho města a okolí. Pro lidi od 12 - 99 let ve třech kategoriích
- zahájení akce Pohádka pokaždé jinak 14.5. a 28.5.vždy od 10-11 hod.(a dále každé druhé úterý). Čtení,malování, písničky. Vhodné pro děti od 3-6 let. Kromě rodičů s dětmi doma jsou individuálně zvány třídy MŠ
- příprava na Den dětí s knihovnou .Při každé návštěvě knihovny děti plní úkoly a za splněné úkoly střádají losy. Návštěvnost v dětském oddělení vzrostla o 200%. Každý los dne 1.6. vyhrává.

- Pohled na knihu jinak 22.5.v 16 hod.. Dramatické výstupy a přednesy žáků dramatického oboru ZUŠ.
- Den dětí s knihovnou 1.6. a Malování na chodníku 1.6.. Zúročení květnového snažení při plnění úkolů tzn. vylosování cen. Zúčastnilo se 162 dětí vydáno bylo 811 odměn.Připraveno bylo 1041 cen. Akce měla obrovský úspěch.


Vyhodnocení soutěže pro MŠ a ŠD LEPORELO 24.6.-26.6. Vítězové obdrželi dorty a drobné odměny. Kabelová televize vysílala záběry z vyhodnocení.
Výherci v kategorii MŠ
- 1. místo předškoláci MŠ při J.V. Myslbeka

- 2. místo předškoláci MŠ Masarykova

v kategorii ŠD
- 1. místo ŠD při J.V. Myslbeka

Vítězné práce vystaveny od 26.6. - 30.9. ve vitríně MK. Fotografie byly předány i do škol, které se zúčastnily.
- 28.6. Namaluj pohlednici na téma KNIHOVNA. Při návštěvě a namalování pohlednice děti obdržely drobný dárek. Pohlednice budou využity k propagaci knihovny v týdnu knihoven. Výstava pohlednic od 1.7.-30.9.v dětském oddělení MK.


- Pohádka pokaždé jinak ve dnech 11.6. a 25.6. od 10 -11 hod.
- zahájení prázdninové soutěže Zatím nekupuj obaly na knihy. Děti sbírají razítka za návštěvy a účast na pondělních akcích do hracích karet. Vylosování 20 výherců dne 2.9. v 11 hod o poukaz na zabalení 20 ks knih a sešitů.
- Každé PONDĚLÍ od 10-12 hod. výroba předmětů k výzdobě knihovny. Za účast možnost získat razítko viz. předcházející bod
- Pohádka pokaždé jinak 9.7.,23.7.,5.8.a 20.8. od 10-11-hod.
- Proběhlo (2.9.) losování výherců prázdninové soutěže Zatím nekupuj obaly na knihy. Výherci obdrželi poukaz na zabalení 20 kusů sešitů a knih zdarma. Losování proběhlo za účasti redaktorů kabelové televize a bylo vysíláno ve zpravodajství. Výrobky, které děti vyráběly během prázdnin v rámci této soutěže byly použity k výzdobě dětského oddělení.

Vylosovaní výherci:
Babeková Pavlína, Bičanová Michaela, Dědečková Tereza, Hodík Ivo, Hodík Tomáš, Chmelíková Zuzana, Chmelová Nikola, Kosík Jaroslav, Korbášová Daniela, Kovalčík Ondřej, Krucká Jana, Kulkovský Marek, Lubinová Adriana, Mareš Vítězslav, Maška Robert, Michalcová Marie, Navrátil Karel, Toth Michal, Vaštová Lucie
- Dne 17.9. v rámci programu filmového festivalu Oty Hofmana ve spolupráci s DK se uskutečnila výstava knih s tématem Děti, kouzla, fantazie. Knihy vzbudily velký zájem, protože nabízejí spoustu návodů, jak provádět kouzla. Inspirací byla přítomnost kouzelníka z karlovarska, který předvedl 20ti minutový program. Zúčastnilo se cca 50 dětí.
- Dne 19.9.přijaly pozvání na besedu s dětmi 3.ZŠ hosté festivalu paní Věra Plívová-Šimková a Drahomíra Králová autorky a režisérky dětských filmů. Dalšími hosty byly herečky z filmu Čarodějky z předměstí Lucie Čechová a Tereza Fliegrová, které hrály ve filmu ve věku 5 let. Nyní jsou již dospělé. Beseda byla velmi neformální a pro děti byla opravdu zážitkem. Tato akce je v roce 2002 hodnocena zatím jako nejúspěšnější.

- Výtvarná soutěž - vyhodnocení 4.10. Jak si představuji knihovnu v roce 2020. Zúčastnilo se 25 autorů výkresů. Akce byla pro všechny věkové kategorie, ale všichni zúčastnění byli do 15ti let. Sedmičlenná porota bodovala obrázky. Hodnoceno bylo splnění zadání tj.výkres na A3 a originalita nápadu.
|
1. místo Olga BERANOVÁ (11 let) |
2. místo Jan OLLÁRY |
3. místo Karel VALTA (12 let) |
![]() |
![]() |
![]() |
Ostatní účastníci: Kateřina Andreanská, Stanislav Jirka, Tomáš Janda, Filip Augustin, Veronika Kasalová, Veronika Vrobelová, Monika Srogončíková, Martina Czillingová, Lucie Kratochvílová, Tereza Straková, Aneta Krejnická, Aneta Václavíková, Kateřina Klátilová, Hana Procházková, Anna Tranová, Jana Nguyenová, Bára Balážová, Michaela Taušková, Lucie Vaštová, neuvedli příjmení-Láďa, Robert, Tonda
První 3 výherci obdrželi poukaz na knihy v hodnotě 200 Kč a všichni účastníci poukaz na 0,5 hodiny Internetu zdarma
- 9.10. DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ
V tento den navštívilo knihovnu celkem 472 návštěvníků. Dopoledne převažovaly školní exkurze a oficiální návštěvy. Odpoledne chodili občané. V tento den byl přístup na Internet zdarma.Toho využily hlavně děti v dětském oddělení, kde se pro velký zájem střídaly po 15ti minutách.

- 9.10.Vyhodnocení literární soutěže Hledáme příběhy z našeho města a okolí, Soutěž probíhala od 1.6.2002 do 30.9.2002. I přesto, že byl dostatek času, do soutěže se zapojili jen čtyři účastníci. Kategorie dětí do 15 let zůstala bez příspěvku. Příspěvky byly obodovány sedmičlennou porotou. Vítězové obdrželi poukazy na knihy dle vlastního výběru v hodnotě 500,-Kč.Ostatní účastníci poukazy v hodnotě 250,- Kč vzhledem k tomu, že v jedné kategorii nebyl soutěžící.
1. místo v kategorii II (studující ) Jan Rieger povídka s názvem Popovská lípa
1.místo v kategorii III(dospělí a nestudující) - Karel Veselý povídka s názvem Od všeho trochu
Ostatní účastníci: Šárka Jeníčková -povídka Dospívání, Blažena Šoporová - pohádka O Bystřínovi
- Dne 11.10. bylo odměněno 12 účastníků I.etapy soutěže Záložka do knihy s motivem krajky kupony na knihy dle vlastního výběru v hodnotě 100,-Kč. Nejzdařilejší záložky budou průběžně zasílány na mezinárodní krajkářský veletrh jako upomínkové předměty pro účastníky. U každé záložky bude uvedeno jméno, věk a město.

Účastníci I. etapy soutěže:
Mozdíková Blanka, Kišová Šárka, Vincůrek Filip, Krucká Jana, Hanč Martin, Michalcová Marie, Steiner Roman, Marek Petr, Oriabinec Michal, Šilpochová Jana, Moucha Jan, Chmelová Nikola, Vaštová Lucie
- 13.12.vyhodnocení II.etapy dlouhodobé soutěže Záložka s motivem krajky
Účastníci II.etapy soutěže:
Bičanová Michaela, Barth Petr, Hušková Jana, Do Viet Anh, Chmelová Nikola, Jabůrek Honzík, Kalina Matýsek, Lang Milánek, Pavlíčková Veronika, Šidáková Veronika, Šenkýřová Monika,Tušíková Kamilka, Veselá Míša, Wintr Mareček
Všichni účastníci obdrželi kupon na knihy v hodnotě 100,- Kč. Někteří účastníci odevzdali několik záložek - ti obdrželi navíc kupon k přístupu na Internet zdarma na 0,5 hodiny. Záložky budou odeslány na Mezinárodní krajkářský veletrh s uvedením jména a věku účastníků. Záložky budou vystaveny v dětském oddělení MK Ostrov v lednu 2003 (po odstranění stromečku)






