CZE | ENG | DEU

Zámecký park 224, 363 01 Ostrov

Městská knihovna Ostrov - Logo

Aktuality z knihovny

Novomanželka Nerys Watkinsová opouští velšský venkov a následuje manžela do misie v Indii. Přímo v srdci Karmíru objevuje nádherné město na jezeře, kde Britové žijí na luxusních dřevěných hausbótech, tancují, flirtují a zaměstnávají je jen klepy o sousedech. Dokonce i Nerys tu navazuje milostný vztah se zajímavým mužem s tajemnou minulostí. Jenže pak propukne válka a frivolnost nahrazuje strach žen, jejichž muži musejí odejít na frontu. Když se Nerys vrací po válce do Walesu, je z ní rozhodně jiná žena než ta, která se odtud před lety vydala do světa.

Celý článek...
Publikováno: 15. 01. 2019 | Klíčová slova: romány pro ženy, Thomas, Rosie

Jako každoročně se uskutečnilo dne 14. ledna setkání badatelů v Městské knihovně Ostrov, kde má sídlo kronika města a patří pod vedení knihovny. Badatelů se v letošním roce sešlo 10 i když celkový počet je 13. Z důvodu velké sněhové kalamity se nemohli zúčastnit. Setkání s badateli se zúčastnil i starosta města Ing. Jan Bureš a místostarosta Ing. Marek Poledníček, kteří ve svých projevech ocenili práci badatelů, váží si dalších námětů a popřáli úspěchy v další badatelské činnosti. Manželé Musilovi, kteří jsou rovněž badateli kroniky, připravili na setkání průběh bourání bývalého závodu Škoda ve fotografiích a kamerových záznamech (se souhlasem firmy Panattoni). Kronikářka při zahájení připomněla práci jednotlivých badatelů (články, výstavy, kalendář ze starých a nových fotek, pravidelná výstava betlémů, výstava 100 let Sokola, hradiště nacházející se v regionu, sběratelská činnost a účast na sympoziích týkající se historie města a semináře k životnímu prostředí). Badatelé v průběhu roku jednotlivě navštěvují kroniku města, seznamují se svými pracemi, doplňují již zjištěné skutečnosti. 

Publikováno: 15. 01. 2019 | Klíčová slova: Ostrov, Kronika města, knihovna

Kniha byla v roce 2017 oceněna Akademií science fiction, fantasy a hororu v katagorii "Nejlepší Science-Fiction".

Anotace:

V Říši středu zuří Velká kulturní revoluce a Číňané se v rámci tajného vojenského projektu pokoušejí navázat kontakt s mimozemskými civilizacemi, aby v tomto směru nezaostali za Sověty a Američany. Třicet let poté začnou na Zemi umírat významní vědci a nové sekty vyzývají k návratu k přírodě. Objeví se nová hra pro virtuální realitu, zvláštní, čarovná a znepokojivá, která jako by ani nepocházela z tohoto světa. A na světlo začíná vycházet pravda o tajném projektu z éry Kulturní revoluce.

Půjčit si knihu...

Publikováno: 15. 01. 2019 | Klíčová slova: asffh, tip na knihu, ocenění

Před nějakým časem jsme měli o zábavu postaráno. Každé ráno jsme uklízeli nepořádek před vchodem do Oddělení pro mládež a na schodech. Po delší odmlce se vandal vrátil a opět začíná řádit. Tentokrát si vzal na mušku květináč, který byl umístěný u vchodu. Zřejmě se mu květináč nelíbil, tak jej zcela rozbil. Nejvíce nás však udivilo, že po sobě vandal ještě zavřel kovovou bránu a zatáhl petlici. Příště by po sobě mohl klidně i uklidit, vůbec bychom se nezlobili.

Publikováno: 14. 01. 2019 | Klíčová slova:

Městská knihovna Ostrov již několik let pořádá soutěž Vánoční stromkování. Soutěž je určena dětem ze školních družin ostrovských základních škol. Zahájení soutěže probíhá na podzim, kdy děti z přihlášených družin vlastnoručně vyrábějí vánoční ozdoby na stromečky.  Začátkem prosinec bývají v parku u knihovny připraveny vánoční stromky, které děti svými ozdobami samy zkrášlí. Nejinak tomu bylo i v loňském prosinci.

Celý článek...
Publikováno: 09. 01. 2019 | Klíčová slova:

Vážení přátelé, počínaje letošním rokem skončila distribuce týdeníku 5+2 do naší knihovny. Bohužel, není v našich silách distribuci obnovit. Máte-li o týdeník zájem, můžete si jej předplatit. Zdarma si jej můžete přečíst v elektronické podobě. Veškeré podrobnější informace naleznete na webových stránkách týdeníku.

Publikováno: 07. 01. 2019 | Klíčová slova:

Ve čtvrtek 3. ledna se konala přednáška o apoštolech, kterou si pro studenty Střední průmyslové školy v Ostrově připravil farář sokolovské náboženské obce Lukáš Bujna. Seznámení s apoštoly pan Bujna doplňoval zajímavými příběhy ze současného života a svými zážitky spojenými s prací faráře.

Realizaci této akce podpořila Nadace ČEZ. Děkujeme.

Nakoukněte to fotogalerie - ZDE.

Publikováno: 07. 01. 2019 | Klíčová slova:

V průběhu listopadu 2018 probíhala v Oddělení pro dospělé Soutěž o nejhezčí vánoční dekoraci. Donesené výtvory byly k vidění na recepci knihovny až do 17. 12. 2018, aby si je mohli návštěvníci prohlédnout a hlasovat pro tu nejkrásnější. Hlasovat bylo možné také elektronicky. Výherce této soutěže již známe, ceny jim byly předány a ještě jednou jim gratulujeme. Ostatním kreativním duším přejeme mnoho radosti při jejich dalším tvoření. Nakoukněte do fotogalerie.

Publikováno: 04. 01. 2019 | Klíčová slova:

Bohužel jsme nuceni z důvodu nepříznivého počasí, které bylo mezi vánočními svátky, odstranit ozdoby ze stromečků již dnes. Ještě stále však můžete hlasovat pro ty nejhezčí, a to zde na webu nebo na recepci knihovny, kde jsou stromečky nafocené. Děkujeme za pochopení.

Publikováno: 04. 01. 2019 | Klíčová slova: Stromkování

Vážení přátelé, hlásíme, že se před knihovnou našel svazek klíčů. Pokud někomu chybí, tak si je může vyzvednout na recepci knihovny.

Publikováno: 20. 12. 2018 | Klíčová slova:
Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR a Klub dětských knihoven SKIP každým rokem vyhlašují soutěž o nejlepší knihovnu pro děti (= oddělení pro děti ve veřejné knihovně) s názvem Kamarádka knihovna.
Celý článek...
Publikováno: 18. 12. 2018 | Klíčová slova: soutěž

V Hudebním oddělení si od dnešního dne můžete koupit kalendář Pavla Kováře. Pavel Kovář je handicapovaný cyklista, který se chce v příštím roce nominovat na Světový pohár.

Celý článek...
Publikováno: 13. 12. 2018 | Klíčová slova:

Nadace ČEZ podpořila náš projekt s názvem Knihovna dětem a mládeži částkou 30.000 Kč.

Celý článek...
Publikováno: 07. 11. 2018 | Klíčová slova:

Kocour Bob od autora James Bowena je neobyčejná kniha s neobyčejným příběhem. I tak lze popsat jednu z nejprodávanějších britských knih současnosti. Poutavý, autobiograficky laděný příběh o přátelství mezi mladým muzikantem a jeho kocourem 

Celý článek...
Publikováno: 25. 10. 2018 | Klíčová slova: bezdomovci, drogy, přátelství, léčba

Přinášíme vám videonávod jak na e-knihy z našeho online katalogu ZDARMA. Videonávod je možné zhlédnout na našem Youtube kanálu nebo si jej přečíst v PDF.

Publikováno: 26. 06. 2018 | Klíčová slova: e-knihy, návod

V návaznosti na tuto směrnici průběžně aktualizujeme čtenářské přihlášky. Prosíme proto čtenáře o pochopení a trpělivost, úřední "šiml" vás potká pouze jednou. Více informací naleznete na stránce věnující se ochraně osobních údajů a v informačním PDF.

Publikováno: 01. 05. 2018 | Klíčová slova: provoz, ochrana osobních údajů

O knihovně

Zřizovatelem Městské knihovny Ostrov je město Ostrov. Knihovna je v provozu již od roku 1945 a ročně ji navštíví téměř 50 000 lidí. Kromě klasických a elektronických výpůjček knih funguje knihovna i jako komunitní a vzdělávací centrum.
Těšíme se i na vaši návštěvu!

Buďme v kontaktu

Zdroje pro vás

O webu

Webové stránky jsou publikovány pod licencí Creative Commons 4.0. BY-NC-SA.